5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Montaż zbiornika na deszczówkę, oczyszczalni i piwniczki ogrodowej

Montaż zbiornika na deszczówkę, oczyszczalni i piwniczki ogrodowej

Decyzja o zakupie zbiorników na deszczówkę, przydomowej oczyszczalni ścieków, czy piwniczki ogrodowej, to pierwszy etap inwestycji. Należy zainteresować się faktem, kto zainstaluje nam zbiornik, żeby oszacować pełne koszty inwestycji, czyli produkt + wykonanie (osadzenie zbiornika na deszczówkę).

W Dom i Woda zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego od kilku lat współpracujemy z firmami montażowymi, które oferują montowanie zbiornika na deszczówkę na terenie całego kraju.

Większość naszych produktów dostarczamy w darmowej dostawie na terenie całej Polski oraz posiadamy kontakty do instalatorów w każdym województwie. Polecamy doświadczonych specjalistów do wykonania instalacji, żeby skrócić czas poszukiwania montażysty.

Dom i Woda nie wykonuje usług montażu zakupionych produktów w sklepie Dom i Woda. Przekazujemy kontakt do zewnętrznych współpracujących instalatorów, którzy są odrębnymi firmami, a skorzystanie z ich usług jest oczywiście dobrowolną decyzją każdego Klienta.

Klient kupujący w sklepie Dom i Woda może otrzymać kontakt do doświadczonego instalatora, jednak umowę na montaż Klient powinien podpisać z firmą, która wycenia zleconą usługę, wystawia oddzielną fakturę i ta firma ponosi odpowiedzialność za swoją pracę, rozpatruje ewentualne roszczenia czy reklamacje.

Montaż zbiornika na deszczówkę – zobacz, jak połączyć naziemny zbiornik na wodę deszczową z rynną:


 


Zobacz jak wygląda podziemny montaż zbiornika na wodę deszczową:

 

Po zakupie naszych produktów otrzymujesz kontakt do specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w instalowaniu zbiorników oraz systemów rozsączających wodę do gruntu. Wizyta specjalisty w miejscu inwestycji, jest możliwa zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych, którzy się zdecydowali na zakup takich zbiorników.

Szacunkowy koszt montażu ustalany jest po spotkaniu między klientem i instalatorem. Przed rozpoczęciem prac firma instalacyjna, powinna otrzymać informacje o warunkach gruntowo-wodnych terenu, na którym nastąpi montaż pojemnika na deszczówkę. Jeśli nie masz badań geotechnicznych i wiedzy o swoim gruncie, warto zainwestować w profesjonalny odwiert i otrzymać raport, na podstawie którego można wybrać zbiornik.

Po otrzymaniu informacji o gruncie, firma instalacyjna przystępuje do prac, które dzielą się na kilka etapów (poglądowo):
 
1. Roboty ziemne (wykop otworu pod zbiornik) 
2. Montaż, posadowienie zbiornika, wypoziomowanie, zalanie wodą do 1/3 pojemności zbiornika przed obsypką
3. Zasypanie zbiornika i zagęszczenie gruntu 
4. Podłączenie do rynien wraz z rurami kanalizacyjnymi doprowadzającymi do zbiornika
5. Wykonanie instalacji elektrycznej z zabezpieczeniem (bezpiecznik) 
6. Wykonanie płyty z betonu B20 (nie zawsze jest wymagane)
7. Wykonanie przelewu ze zbiornika w przypadku przepełnienia się deszczówką (np. dwa tunele owinięte geowłókniną, wywietrznik)
8. Montaż pompy i wykonanie instalacji hydraulicznej (wyprowadzenie do puszki poboru)
9. Montaż sita wlewowego 

Dołącz do naszych grup na Facebooku:

Na grupie możesz zadać pytanie instalatorom zbiorników lub oczyszczalni przydomowych: link do grupy lub dołącz do grupy
Zbiorniki na deszczówkę, gdzie rozmawiamy o dotacjach, poradach, poprawnych instalacjach modeli zbiorników: link do grupy >
Zastanawiasz się nad zakupem oczyszczalni, ta grupa jest dla Ciebie.
Znajdź porady u instalatorów na grupie, to specjaliści od montaży deszczówki i przydmowych oczyszczalni: link do grupy >
Przydomowe oczyszczalnie dotacje, przepisy, montaż: link do grupy >
Inna ciekawa grupa do której możesz dołączyć, to piwniczki ogrodowe: link do grupy >  
Zapraszamy do naszej nowej grupy: Przydomowe oczyszczalnie - dotacje, przepisy, montaż, sprzedaż - na grupie dowiesz się wiele ciekawych rzeczy, które pomogą podjąć Ci decyzję w wyborze odpowiedniej oczyszczalni - link do grupy

Zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem tel. 533 327 679 lub przez email: bok@domiwoda.pl

Oprócz kontaktu do instalatorów, którzy mogą podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny, doradzimy w wyborze zbiornika i podpowiemy jak skorzystać z dotacji na zbieranie deszczówki.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Zespół Dom i Woda Sp. z o.o.

Zobacz jak wygląda montaż przydomowej oczyszczalni ścieków:





Zobacz jak wygląda montaż piwniczki ogrodowej:



 
*******
 

Jak zamontować zbiornik na deszczówkę?

Skuteczną metodą do gromadzenia wody opadowej jest zamontowanie odpowiedniego zbiornika. Instalacja zależeć będzie przede wszystkim od rodzaju zbiornika jaki wybierzemy.

 

Naziemny zbiornik na deszczówkę jest podłączany do rury spustowej, która jest w stanie odprowadzić wodę nadającą się do wielu zastosowań, jak chociażby do podlewania roślin na terenie działki, umycia samochodu, czy też spłukiwania w toalecie. Zapotrzebowanie na wodę jest zawsze, więc jeśli istnieje możliwość zbierania opadów w przypadku zbiorników wody deszczowej, wówczas warto je zamontować.

 

Podziemny zbiornik na deszczówkę jest nieco bardziej skomplikowany w montażu, jednak przy pomocy wykwalifikowanych monterów, z pewnością montaż podziemnego zbiornika na deszczówkę nie powinien być problemem. Przystępując do instalacji tego zbiornika trzeba spełniać jeden bardzo istotny warunek. Teren, na którym ma być przeprowadzony zbiornik na deszczówkę podziemny montaż musi posiadać niski poziom wód gruntowych. Jeśli nie uwzględni się tego w trakcie budowy, wówczas może dojść do ewentualnego wypchnięcia zbiornika w sytuacji, kiedy poziom wód gruntowych znacznie się podniesie.

W takich przypadkach najlepiej będzie zdecydować się na zbiorniki podziemne, które są płaskie, ponieważ są one mniej podatne na tego rodzaju zjawiska. Przygotowując już grunt pod budowę należy zostawić 20 cm przestrzeni na grys, ponieważ zbiorniki nie powinny być bezpośrednio obsypane ziemią, gdyż jej nadmierny nacisk mógłby spowodować ewentualne pęknięcia. Nie można również zapomnieć o podłączeniu rur wlewowych, które pełnią niezwykle ważną rolę w tym systemie.

Zbiorniki na deszczówkę z montażem - co należy wiedzieć?

Zbiornik montowany nad ziemią dobrze jest wyposażyć w kranik, który ułatwi wydobywanie wody ze zbiornika. Zazwyczaj naziemne zbiorniki są niewystarczające objętościowo, dlatego często zaleca się umieścić kilka zbiorników o tej samej pojemności i je połączyć. W sytuacji, kiedy pierwszy zbiornik zapełni się do końca, wówczas napływająca woda trafi do kolejnego z nich. Równie dobrym rozwiązaniem będzie instalacja zbieracza, który montuje się na wysokości odpływu zbiornika. Zbieracz odprowadza deszczówkę do pojemnika, a w sytuacji jego przepełnienia natychmiast odcina dopływ do wody i w tej sytuacji woda spływa już tylko rurą spustową i dalej może być ona przykładowo rozsączana na terenie ogrodu lub działki. Zbiorniki montowane nad ziemią gromadzą wodę z powierzchni dachu, natomiast jeśli następuje montaż zbiornika podziemnego na deszczówkę, lepiej jest podłączyć go do odwodnienia liniowego, które przyczynia się do gromadzenia wody deszczowej z rozmaitych płaskich powierzchni.

W przypadku, kiedy zależy Państwu na uzyskaniu wody pitnej, dobrze jest zaopatrzyć się w system hydroforowy, dzięki któremu będzie to możliwe. Oprócz tego deszczówka może zostać zastosowana do podlewania ogrodu. Niektórzy decydują się na podłączenie wody deszczowej do domowych urządzeń sanitarnych. Doskonale sprawdzi się ona jako woda do prania, a także mycia naczyń. I właśnie dzięki temu zużycie wody do codziennych czynności będzie mniejsze i przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić. Takie zagospodarowanie wody deszczowej jako deszczówki do podlewania lub mycia jest nie tylko oszczędne, ale również i bardziej ekologiczne. Pobór wody z wodociągu jest kosztowny, dlatego warto zadbać o niższe rachunki i zainwestować w odzyskiwanie wody deszczowej, a dodatkowo zadbać o środowisko.

Zanim zdecydują się Państwo na montaż zbiorników na deszczówkę, warto jest przed tym znaleźć odpowiednie miejsce na ich osadzenie. Jeśli chodzi o naziemne zbiorniki na deszczówkę, ustawia się je bezpośrednio pod rynną, ponieważ tylko wtedy woda spływa swobodnie do zbiornika i można zbierać deszczówkę z rynny. Najlepiej będzie, kiedy pojemnik ten stanie w odpowiednio zacienionym miejscu, ponieważ nagrzewana deszczówka będzie sprzyjać nagromadzaniu się bakterii oraz glonów, co wpływa na jakość wody. W przypadku zbiorników podziemnych istotny jest poziom jaki posiadają wody gruntowe. Decydując się na zbiornik na deszczówkę montaż musi również przewidywać takie zmienne jak wielkość terenów, a także częstotliwość występowania opadów w danym regionie. Wielkość zbiornika również należy dostosować do tego jaka ilość wody deszczowej jest nam potrzebna.

Koszt montażu zbiornika na deszczówkę - czy warto w niego zainwestować?

Obojętnie czy kupujemy zbiornik naziemny w postaci beczki, czy też interesuje nas zbiornik na wodę deszczową montaż podziemny, warto jest sprawdzić naszą ofertę na stronie. Podczas intensywnych opadów woda gromadzi się w rynnie, jednak trzeba pamiętać, że w rynnie zbiera się nie tylko krystalicznie czysta deszczówka, ale też liście i mech. Dlatego zanim użyjemy wody w zbiorniku, musi być ona przefiltrowana.

Trzeba też brać pod uwagę, że im większa powierzchnia dachu, tym większy zbiornik na deszczówkę trzeba dobrać. Tak więc jeśli chodzi o montaż zbiornika na deszczówkę do rynny, należy wziąć pod uwagę wielkość dachu. Wybór jest spory, ponieważ dostępne są modele na 1000 litrów, jak i większe. Do tego takie zbiorniki są bardzo wytrzymałe, tak samo jeśli chodzi o zbiorniki naziemne, jak i te podziemne. Wykonane są one z tworzyw sztucznych takich jak polietylen lub polipropylen, stal, żywica, czy też żelbet. Dlatego jeśli chcemy wykorzystać deszczówkę w naszym gospodarstwie i mieć stały dostęp do wody, wówczas montaż zbiornika na deszczówkę firma Dom i Woda może pomóc dopiąć na ostatni guzik.

Chcesz zacząć zbierać wodę, jednak nie wiesz od czego zacząć? Skontaktuj się z nami, a my powiemy Ci jak wygląda montaż zbiornika na deszczówkę cena za usługę oraz za sam produkt. Jeśli chodzi o zbiornik na deszczowke montaz jest wykonywany przez zewnętrzną firmę, która z nami współpracuje. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów i wybrania jaki zbiornik do magazynowania wody będzie najlepszą opcją. Warto również sprawdzić takie produkty jak przydomowa oczyszczalnia ścieków, piwniczki ogrodowe, piwniczka w ziemi, czy też beczki na wodę 1000l.

PROPONUJEMY MONTAŻ ZBIORNIKÓW ORAZ PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW Z MONTAŻEM ORAZ INSTALACJE PIWNICZEK OGRODOWYCH Z TWORZYWA W WIĘKSZOŚCI MIAST W POLSCE. ZAMONTUJEMY TWÓJ NOWY ZBIORNIK W TAKICH MIASTACH JAK:

  • Warszawa
  • Kraków
  • Wrocław
  • Łódź
  • Poznań
  • Gdańsk
  • Szczecin
  • Lublin
  • Bydgoszcz
  • Białystok oraz w innych lokalizacjach.


Skontaktuj się z nami!