Skontaktuj się z nami: 570 018 537 (Iza) 533 327 679 (Robert)
Towar dnia
Ostatnio oglądane
Napiszemy dla Ciebie zgłoszenie budowy oczyszczalni i zezwolenie wodnoprawne. Kontakt |
Oczyszczalnia przydomowa rozsączająca umożliwia neutralizację ścieków, tak aby nie stwarzały zagrożenia biologicznego dla środowiska. We wstępnej fazie oczyszczania ścieków udział bierze największy element oczyszczalni, czyli osadnik gnilny, do którego za pośrednictwem rury kanalizacyjnej doprowadzane są nieczystości wyprodukowane w gospodarstwie domowym. Osadnik gnilny trzykomorowy jest w przypadku oczyszczalni drenażowych zaawansowanym rozwiązaniem, które scala funkcje separatora tłuszczu i mechanicznego osadnika. W osadniku gnilnym zachodzi beztlenowa fermentacja, podczas której oczyszcza się ponad połowa zanieczyszczeń, z których część rozpuszcza się w wodzie, a część jest nierozpuszczalnymi związkami mineralnymi.
Te nieczystości, które są cięższe niż woda, zbierają się na dnie zbiornika w formie osadu (zbiornik ten to tzw. sedyment), a z lżejszych od wody cząsteczek tworzy się kożuch na tafli wody (tzw. floatacja). Powstała z mikroorganizmów błona biologiczna w ekologiczny sposób, przy udziale bakterii rozłoży związki organiczne na proste związki chemiczne oraz wodę (tzw. fermentacja metanowa). Następnie zawartość osadnika gnilnego przepływa przez materiał filtracyjny do następnego zbiornika. Oczyszczalnia rozsączająca w następnej kolejności odprowadza gazy powstałe podczas fermentacji przez rurę połączoną z domową kanalizacją, a potem na zewnątrz przez wywiewkę.
Drenażowe oczyszczalnie ścieków mogą być wykorzystywane przez małe przedsiębiorstwa, ponieważ oferują możliwość odprowadzania do ścieków dużej ilości tłuszczów przez inny przewód niż zanieczyszczenia fekalne. Po przejściu przez trzy komory, ściek jest oczyszczony z zawiesiny w znacznym stopniu, więc nie powoduje zatykania i zamulania rur drenażowych. Rury te mają specjalne szczeliny boczne, wykonane z polimeru syntetycznego PCV.
Przydomowa drenażowa oczyszczalnia ścieków - drugi etap oczyszczania ścieków polega na odprowadzeniu wstępnie oczyszczonych ścieków przez system drenażowy. Składa się on z perforowanych rur drenarskich (drenów) oraz studzienki rozdzielczej. W niektórych pakietach pojawia się też geowłóknina, która spełnia rolę drenującą, filtrującą oraz zapobiega zatykaniu systemu.
Drenaż rozsączający rozpoczyna tlenową fazę oczyszczania ścieków podczyszczonych w osadniku. Projekt przydomowej oczyszczalni ścieków z drenażem rozsączającym umożliwia wydajne rozsączanie ścieków, a następnie ich sedymentację i wysoki stopień oczyszczania, bez względu na poziom wód gruntowych, czy grunty o słabej przepuszczalności. Biologiczna oczyszczalnia przydomowa bez drenażu wykorzystuje proces tlenowy i beztlenowy już w pierwszej komorze, a oczyszczalnie przydomowe drenażowe dzielą ten proces na różne zbiorniki. Tak więc, gdy ściek dociera do części drenażowej, rozpoczyna się tlenowy proces oczyszczania, filtrowanie (przez części piasku i żwiru), a następnie odprowadzanie oczyszczonych ścieków do gruntu.
Jeśli chodzi o montaż przydomowej oczyszczalni ścieków z drenażem rozsączającym cena elementów instalacji wynosi kilka tysięcy złotych, natomiast cena samego montażu nie powinna przekraczać 5 tysięcy. Jednak głównym atutem jest fakt, iż użytkowy koszt oczyszczalni z drenażem rozsączającym jest znacznie niższy, niż zbiorników bezodpływowych czyli szamb (rozsączająca oczyszczalnia ścieków nie wymaga opróżniania). Wyróżnia je też bezawaryjność i wysoka jakość funkcjonowania. Osadnik wstępny należy zakopać niedaleko domu lub gospodarstwa, ponieważ ciepłe ścieki łatwiej się rozkładają. Poza tym osadnik powinien być odpowiednio odpowietrzany.
Jeśli wcześniej wykorzystywane było szambo, a teraz zamontowana ma być przydomowa oczyszczalnia z drenażem rozsączającym, to zbiornik szamba może posłużyć jako osadnik wstępny. Przydomowe oczyszczalnie drenażowe mogą mieć zbiornik osadnika wstępnego wykonany z betonu lub z tworzywa sztucznego. Najskuteczniejsza przydomowa oczyszczalnia ścieków rozsączająca będzie posiadała trzy zbiorniki osadnika wstępnego. Natomiast jeśli interesują nas budżetowe przydomowe oczyszczalnie ścieków drenażowe, powinniśmy rozpatrywać te z mniejszą ilością zbiorników, jednak wiąże się to ze spadkiem skuteczności. Każdy zbiornik powinien mieć wbudowany właz, umożliwiający wyczyszczenie zbiornika. Skutecznym rozwiązaniem jest podziemna oczyszczalnia przydomowa z drenażem rozsączającym umieszczona w gruncie gliniastym. Natomiast tunele filtracyjne montowane są bezpośrednio w gruncie rodzimym.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków bez drenażu, a przydomowa oczyszczalnia ścieków drenażowa cena - która oczyszczalnia jest bardziej opłacalna? Która z opcji będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem? Przede wszystkim jeśli chodzi o produkt jakim jest oczyszczalnia drenażowa cena najczęściej gra główną rolę. Jednak wiele osób uważa, że jest to optymalny wybór na każdą kieszeń z kilku powodów. Jest innowacyjna i pozwala na oszczędności związane z eksploatacją. Przydomowa oczyszczalnia ścieków z drenażem rozsączającym projekt systemu składającego się z układu zbiorników sedymentacyjnych oraz elementów tunelowych drenażu, wprowadza w bardzo przemyślany sposób. Pozwala on na równomierne rozprowadzenie nieczystości, a dodatkowo nie trzeba wymieniać ani płukać filtrów - zbiorniki osadowe wystarczy oczyścić raz do roku. Poza tym przydomowa oczyszczalnia ścieków drenażowa opinie klientów, którzy przerobili na nią swoje stare szambo, zbiera wyśmienite, ponieważ nie muszą już martwić się o uciążliwe wizyty specjalistów, regularnie opróżniających ich zbiornik.
Głównym czynnikiem, który może utrudniać instalacji oczyszczalni drenażowej, to brak miejsca na posesji lub wyjątkowo uciążliwe warunki gruntowe. W takich przypadkach świetną alternatywą będzie oczyszczalnia ścieków z reaktorem biologicznym, niestety jest ona droższa, a jej eksploatacja jest bardziej skomplikowana, co wpływa na fakt, że oczyszczalnia z drenażem rozsączającym opinie ma po prostu lepsze. Tak więc przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym są tańsze i łatwiejsze w eksploatacji, jednak zajmują więcej miejsca.