Zbiornik przeciwpożarowy - wybierz najlepszy zbiornik PPOŻ
Zbiornik przeciwpożarowy - wybierz najlepszy zbiornik PPOŻ
Właściciel każdego przedsiębiorstwa powinien mieć świadomość tego, jak ważne jest to, aby odpowiednio zabezpieczyć jego teren przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Bez wątpienia jednym z większych zagrożeń, które mogą napotkać firmy produkcyjne jest pożar i jest to coś, na co trzeba być dobrze przygotowanym. Każdy z pracowników zasługuje na to, aby wykonywać swoje obowiązki w bezpiecznych warunkach. W takim przypadku z pewnością warto rozważyć stalowy lub naziemny zbiornik PPOŻ do magazynowania wody. Na terenie zakładu możemy montować podziemny lub naziemny zbiornik PPOZ, który służyć będzie straży pożarnej do gaszenia pożaru. Zarówno pod zbiorniki przeciwpożarowe naziemne, jak i zbiorniki przeciwpożarowe podziemne można podłączyć wąż gaśniczy, który posłuży do poboru wody. Zbiornik do magazynowania cieczy to z pewnością coś, co przyda się w pobliżu każdego obiektu przemysłowego. Jeżeli chodzi o zbiornik przeciwpozarowy, to z reguły jest on montowany w takich miejscach, gdzie fizycznie nie jest dostępne źródło wody potrzebnej do ugaszenia pożaru. Można powiedzieć, że dzisiaj zbiorniki podziemne lub te montowane na powierzchni to już swego rodzaju norma. Nowoczesne zbiorniki przeciwpożarowe są wykorzystywane w głównej mierze, jako zapasowe źródło wody w momencie, gdy zawiodą stałe systemy gaśnicze, dostępne na terenie zakładu. Przed podjęciem decyzji o kupnie warto sprawdzić, jakie w danym miejscu zbiornik przeciwpożarowy wymagania musi spełniać. Nasza firma jest w stanie oferować Państwu przeciwpożarowy zbiornik wodny do magazynowania wody przeciwpożarowej.
Kiedy zastosować zbiornik przeciwpożarowy do magazynowania wody?
Jak już zostało wspomniane wyżej zbiornik wody gaśniczej jest wykorzystywany po to, aby stanowić zapas wody, która konieczna będzie do ugaszenia pożaru. Oczywiście istnieją również zbiorniki wody pitnej, jednak my chcemy skupić się na tych, które stanowią punkty czerpania wody dla jednostek straży pożarnej. Jeśli nie mamy w pobliżu punktu poboru wody z hydrantu lub możliwości skorzystania z instalacji tryskaczowych, to wówczas stalowe zbiorniki na wodę mogą okazać się nieocenionym wsparciem. Tak więc należy przewidzieć możliwość poboru wody z hydrantu na cele przeciwpożarowe o wydajności 5,10 decymetrów sześciennych. Ta wartość może być również wyższa. Jeśli taki poziom wody jest dla nas nieosiągalny, to wówczas należy zaprojektować zbiornik wody przeciwpożarowej. W takim przypadku występuje potencjalna konieczność budowy zbiornik, zgodnie z obowiązującymi przepisami zatwierdzonymi przez ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 24 lipca 2009 roku. Wiemy już, że zbiorniki przeciwpożarowe służą do magazynowania wody, która później wykorzystywana jest do zewnętrznego gaszenia pożarów. Jeśli zbiorniki spełniają wymagania bezpieczeństwa, to uzyskanie takiego wypływu wody ze zbiornika jest całkowicie legalne. Jeśli chodzi o ich konstrukcje, to można powiedzieć, że są to retencyjne zbiorniki przeciwpożarowe. Są one jednak uzupełnione o dodatkowe wyposażenie, które między innymi pozwala na to, by podpiąć przewód przeciwpożarowy. Zbiorniki przeciwpożarowe przeznaczone do bycia zapasowym źródłem wody, są produkowane z nierdzewnej stali lub sztucznych tworzyw. Można je też podzielić ze względu na ich umiejscowienie. A więc mogą wystąpić stalowe zbiorniki przeciwpożarowe wewnętrzne, które wykorzystane zostaną w budynku. Oprócz tego wyróżniamy zbiorniki stalowe zewnętrzne, czyli: zbiornik PPOŻ podziemny oraz naziemne zbiorniki przeciwpożarowe. Blacha jest materiałem, z którego stworzony jest dach zbiornika. Jeśli chodzi o tę blachę, to wcześniej należy ją ocynkować. Ponadto warto zaznaczyć, że każdy producent zbiorników stalowych załącza, jako element wyposażenia ssawny króciec do zbiornika na wodę. W przypadku zbiorników bardzo ważny jest również zawór pływakowy, który służy do regulowania ilości wody dla każdego zbiornika. Ciekawostką jest fakt, że często alternatywą dla zbiorników jest pompownia, która może podnosić ciśnienie w hydrantach zewnętrznych.
Jaką pojemność powinien mieć zbiornik PPOŻ?
Do uszczelniania dna każdego zbiornika PPOŻ wykorzystywana jest membrana. Izolacja tego typu zbiornika jest niesamowicie ważna, wykonuje się ją przy użyciu blachy trapezowej. Należy dobierać takie elementy izolacyjne, aby na zbiorniku nie pojawiała się korozja. W naszej ofercie można bez problemu znaleźć zbiorniki do magazynowania wody do celów przeciwpożarowych. Odnośnie izolacji warto również wspomnieć o tym, że woda nie ma kontaktu ze stalowymi ścianami zbiornika. Niesamowicie istotne jest również to, aby przeprowadzać serwis zbiorników tak, aby spełniał wszelkiego wymagania ogólne. Systematyczne przeglądy zbiorników są niezwykle ważne, ponieważ pozwoli to na zachowanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Warto też wspomnieć o tym, że zbiorniki posiadają system chroniący przed zamarzaniem wody. Wpływ na to ma grzałka elektryczna, która uruchamia się w momencie, gdy temperatura wody spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza. Standardowe zbiorniki na wodę wyposażone są w przewód zasilający oraz ssawny. Jeśli natomiast chodzi o ilość wody, która powinna znajdować się w zbiorniku przeciwpożarowym, to ta kwestia jest narzucona z góry, poprzez przepisy prawne. Należy jednak wiedzieć, że nie każdy obiekt podlega jednej wartości. Wszystko jest bowiem uzależnione od tego, jakie inne przeciwpożarowe zabezpieczenia znajdują się w obrębie danego terenu. Przykładowo zbiornik przeciwpożarowy 100m3 zapasu wodnego, będzie idealny dla budynków o objętości do 5000 m3 oraz wewnętrznej powierzchni do 1000 m2. Jeśli chodzi o zbiornik PPOŻ 100m3 podziemny to w ostatnich latach jest to bardzo popularny wybór. W przypadku budynków o większych wymiarach, niż te wspomniane wyżej, konieczny będzie zbiornik z zapasem około 200 m3 wody. W ofercie naszego sklepu znaleźć można również zbiornik PPOŻ 50m3 cena którego jest również bardzo atrakcyjna. Zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółów dotyczących sprzedawanych przez nas zbiorników. Wszystkie nasze zbiorniki powstały z zachowaniem norm krajowych i europejskich, a jeśli chodzi o ich montaż to wymiary oraz zbrojenie fundamentów jest dobierane indywidualnie dla każdego zbiornika. Warto też wspomnieć o tym, że często zbiorniki wyposażone są w rurociąg ssawny, który służy do odprowadzania nadmiaru wody.