Beczki na deszczówkę - w jakim miejscu się sprawdzą?
Jeśli zastanawiali się Państwo nad tym, jaka metoda gromadzenia wody deszczowej w zasięgu własnego domu jest najlepsza, jesteśmy w stanie odpowiedzieć na tę wątpliwość. Do wyboru są dwie metody, dzięki którym zbieranie wody opadowej jest możliwe. Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ woda deszczowa prawnie uznawana jest jako ściek, za której odprowadzenie się płaci. Chcąc więc zaoszczędzić, zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami, które dotyczą odprowadzenia wody deszczowej w zasięgu własnego miejsca zamieszkania, by montując odpowiedni dla siebie system, odciążyć swój budżet. Zbiorniki, które gromadzą deszczówkę mogą być zlokalizowane na poziomie gruntu lub pod ziemią. Jeśli chodzi o ten pierwszy, sprawdzi się on w przypadku osób, które cenią sobie walory estetyczne i zależy im na tym, by ich ogród był utrzymany w odpowiednim tonie. W tym celu montuje się ozdobne beczki ogrodowe na wodę, które dopełnią całą przestrzeń.
Ogród jest dobrym miejscem, w którym beczki na deszczowke pełnią nieskończenie wiele funkcji. Przede wszystkim, za jej pomocą można podlać rośliny w ogrodzie i cieszyć się z owocnych plonów, ponieważ woda ta zdecydowanie im sprzyja. Oprócz tego, beczka w ogrodzie ma zastosowania, które są przydatne w gospodarstwie domowym, o czym dowiecie się Państwo czytając poniższe informacje.
Beczka na deszczówkę z rynny - czy to sprawdzona metoda?
Beczki do wody najczęściej podłącza się do rynny, jednak są też inne rozwiązania do gromadzenia wody deszczowej, ale niestety wymagają one złożonej instalacji, co dla niektórych może okazać się problematyczne. Na rynku można spotkać różnego rodzaju beczki na wodę opadową, które w większości przypadków są montowane do rury spustowej. Jest to znakomite rozwiązanie i wielu miłośników ekologicznych rozwiązań je pochwala. Dzieje się tak dlatego, że wydajny zbiornik na deszczówkę może być znakomitym połączeniem, które po pierwsze chroni przyrodę, a co najważniejsze budżet domowy. W momencie, gdy deszczówka zostaje wykorzystana do wielu czynności w obrębie domu, a przede wszystkim ogrodu, domownicy oszczędzają na rachunkach za wodę z sieci miejskiej.
Montaż, jakiego wymaga beczka na wodę deszczową, nie jest zbyt skomplikowany, dzięki czemu można ze spokojem wykonać go samodzielnie. Należy również wybrać pojemność jaką będzie miała potencjalna beczka na deszczowke. Jest to dość istotne, ponieważ niektórzy wykorzystają większą ilość wody opadowej, a będą tacy, którzy potrzebują jej niewiele. Jednak nie trzeba się o tę kwestię martwić, bo na rynku są dostępne różnej wielkości beczki i zbiorniki.
Gdy zapotrzebowanie na deszczówkę jest zdecydowanie większe, wtedy warto pomyśleć nad zakupieniem zbiornika podziemnego, gdyż lepiej sprawdzi się w tym właśnie przypadku. Kiedy natomiast jest się w posiadaniu niewielkiej działki lub małego ogródka, beczki na wode spełnią swoją funkcję w zupełności. Dostępny jest nawet baniak na wodę 100l lub też beczka na wodę 200l, co starczy na podlanie niewielkiej powierzchni. Otóż dla niektórych beczki na wodę 1000l będą o wiele lepszym rozwiązaniem, jednak jak widać - wszystko zależy od tego, ile deszczówki zużywanej jest przez dane gospodarstwo domowe.
Beczki na wodę do ogrodu - jakie mają zastosowania?
Beczka na wode oprócz swojego zastosowania, jakim jest nawodnienie roślin, ma jeszcze kilka istotnych funkcji, o których niewielu wie. Mianowicie przy montażu odpowiedniego oczyszczania wody z zanieczyszczeń może być wykorzystywana do mycia auta lub podłogi w obiekcie mieszkalnym. Swoje zastosowanie odnajduje także w myciu okien oraz mebli ogrodowych. Deszczówka świetnie sprawdza się jako zastępstwo wody doprowadzanej z instalacji miejskiej, wówczas woda ta może sprawdzić się przy spłukiwaniu toalet, a także praniu. Jednak w tym przypadku plastikowe beczki na wodę to nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ wtedy montuje się specjalny zbiornik o większej pojemności oraz taki, który wyposażony jest w dodatkowe funkcje i akcesoria. Wszystkie sposoby może łączyć jedna rzecz, a mianowicie to, że pozyskiwana woda jest doprowadzana z rur spustowych.
Wielu zwolenników zbierania deszczówki, potwierdza fakt, że do podlewania jest niezastąpiona, ponieważ posiada niskie pH, dzięki któremu świetnie wpływa na wzrost roślin każdego rodzaju, nawet tych kwasolubnych. Dzieje się tak dlatego, że deszczówka nie zawiera szkodliwych związków, które są zawarte w wodzie kranowej, a są to przede wszystkim substancje takie jak chlor, czy fluor. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że woda deszczowa jest odpowiednio napowietrzona, a jej temperatura jest bardzo zbliżona do temperatury otoczenia, co wpływa na jej jakość.
Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, dlaczego warto magazynować deszczówkę w ogrodzie, to warto rozważyć jeszcze fakt, że beczki na wodę deszczową i nie tylko, pozwalają na oszczędność pieniędzy, ponieważ wykorzystanie deszczówki przyczynia się do zmniejszenia rachunków za zużycie wody. A co za tym idzie jest to wyraz troski o dobro planety, więc powinny się tym zainteresować osoby, dla których ekologia jest czymś istotnym. W momencie, gdy wykorzystywana jest beczka do wody, znika problem w postaci zalegającej deszczówki na działce lub w ogrodzie, wówczas nie tworzą się ogromne kałuże, które doprowadzają do podtopień.
Do pracy w obrębie domu i ogrodu może przydać się także
wiadro 70l, które znacznie przyczyni się do efektywności wykonywanych czynności. Jeśli wówczas beczka na wodę nie spełnia Twoich oczekiwań możesz wybrać inne wyjście, na przykład
zbiornik 1000l cena jego w naszym sklepie jest adekwatna do jakości, o co nie musisz się martwić.
Zbieranie wody deszczowej z dachu - czy jest czasochłonne?
Zbieranie deszczówki nie jest kosztowne ani nie wymaga wiele czasu, nie jest również skomplikowanym zadaniem. Potrzeba jedynie ustawić obok rynny pojemnik, w którym gromadzona będzie woda, może to być na przykład beczka na wodę 1000l, a jeśli potrzebny jest nieco mniejszy zbiornik sprawdzi się beczka drewniana 100l i w zupełności wystarczy do podlania ogrodu o małej powierzchni. W innym przypadku beczka na deszczówkę z kranem ozdobnym będzie zarówno ozdobą, ale także funkcjonalnym zbiornikiem. Pojemnik może być oczywiście mniej estetyczny i bez obaw może nim być beczka plastikowa 500l lub beczki na deszczówkę 1000l, jednak tworzywo wysokiej jakości pozwala na korzystanie z niej z takim samym skutkiem, a mianowicie oszczędzając przy tym na rachunkach za zużycie wody pitnej.
Trzeba mieć na uwadze fakt, że im lepszy materiał, z którego będą wykonane zbiorniki, tym droższy on będzie. Deszczówkę najlepiej zbiera się z dachu, który pokryty jest dachówką, blachodachówką lub masą bitumiczną. Dzięki temu możliwe jest zebranie nawet 90% deszczu. Popularnym sposobem jest gromadzenie deszczówki z balkonów, bądź też tarasów. Jeśli jest się w posiadaniu dachu, który pokryty jest płytami azbestowo-cementowymi, lepiej odpuścić sobie zbieranie wody opadowej, ponieważ nie będzie ona dobra jakościowo.
Beczki plastikowe na wodę, a może drewniane?
Beczka do deszczówki ma zapewnić przede wszystkim wysokiej jakości wodę, którą można wykorzystać do różnego rodzaju celów, które zresztą zostały przybliżone Państwu powyżej. Często wybierane są beczki plastikowe na wodę 200l lub o większej pojemności. Jednak są zwolennicy zbiorników, które są wykonywane z drewna, czyli naturalnego surowca. Otóż drewniana beczka ze starych desek, pełna przebarwień, które tworzyły się na przestrzeni kilku lat, prezentuje się wyjątkowo i nadaje przestrzeni rustykalnego klimatu. Współcześnie można zakupić beczki plastikowe 1000l lub mniejsze, które przypominają imitację drewna, a dodatkowo pełnią należyte funkcje w obrębie domu i ogrodu.
Nie oszukujmy się, beczki wykonane z naturalnego surowca są bardzo ciężkie w utrzymaniu, przez co lepiej sprawdzi się beczka plastikowa 1000l, oczywiście jeśli potrzebne są takie ilości wody na zaspokojenie codziennych czynności w gospodarstwie domowym. Drewniane beczki na wodę mogą powodować wiele kłopotów w postaci zagrzybienia, które mogą powstać w jego okolicy. Deszczówka może ulec także zaglonowaniu, a również deski, z których wykonany jest zbiornik mogą się rozszczelnić.
Do gromadzenia wody deszczowej sprawdzą się również
dzbany do ogrodu,
pojemnik na wode z kranem oraz wybrany przez Ciebie
pojemnik ozdobny. Jeśli chodzi o
pojemniki na wodę, Dom i Woda sprawdza się w tej kwestii bardzo dobrze, ponieważ oprócz zbiorników różnego rodzaju zakupicie Państwo akcesoria takie jak
geokrata komórkowa,
kran ogrodowy ozdobny,
filtr zewnętrzny, a także niezwykle funkcjonalny
kranik ogrodowy.
Dlaczego warto robić zakupy na stronie Dom i Woda?
Wielu klientów przekonało się o tym, że każdy produkt, który znajduje się w naszym asortymencie jest wykonany z wysokiej jakości materiału. W ofercie widnieje również beczka, której pojemność wynosi 250l. Jest to produkt, który przypomina wyglądem drewno, lecz jest wykonane z plastiku, a więc dodatkowo posłuży jako ozdoba ogrodu lub przestrzeni w okolicy domu. Pojemnik jest wyposażony w kranik spustowy, dzięki któremu beczka na deszczówkę 360l lub o mniejszej pojemności z łatwością pozwala na pobieranie wody. Wiele podobnych technologii można dobrać i dostosować do siebie za pośrednictwem naszego sklepu internetowego.
Od naszych pracowników dowiesz się między innymi o tym w jaki sposób działa
kompostownik domowy,
zbiorniki na wodę deszczową naziemne,
punkt poboru wody w ogrodzie oraz
studnia chłonna na deszczówkę.
Oprócz tego nasza wiedza zawiera się w tematach takich jak:
budowa szamba ekologicznego, opowiemy do czego służą
regulatory przepływu,
instalacja wentylacji mechanicznej, czy też
moduły rozsączające.
Z wielką chęcią podpowiemy Państwu o tym, jaki
zbiornik podziemny na deszczówkę wybrać oraz na czym polega
odzyskiwanie wody deszczowej oraz
odprowadzenie wody opadowej. Do tego może przydać się odpowiednia
rura do deszczówki cena jej jest dostępna na naszej stronie.
Jeśli interesuje Cię wysokiej jakości
zbieracz wody,
właz żeliwny, a może
zbiornik deszczówka przy pomocy tych produktów będzie pobierana z łatwością, to zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy czekają na Państwa telefony!