ZBIORNIKI RETENCYJNE, P.POŻ, NA ŚCIEKI (NA SZAMBO)
Cylindryczny płaszcz posiada budowę strukturalną, składającą się z trzech warstw z wewnętrznym i zewnętrznym użebrowaniem. Charakteryzują się
odpornością na większość niebezpiecznych substancji chemicznych, w szerokim zakresie ich stężeń oraz obojętnością na środowisko naturalne.
Potrójna ścianka i połączenia spawane gwarantują 100% szczelności,długi okres trwałości i użytkowania. Lekka konstrukcja, ułatwia transport
i montaż oraz możliwość zmiany przeznaczenia nawet po wielu latach.
Zakres oferowanych pojemności obejmuje przedział od 2m3 do 30m3 o średnicy wewnętrznej 1200 i 1600mm.
W standardzie zbiorniki posiadają króciec wlotowy Ø=160mm, komin rewizyjny średnicy Ø=600mm i wysokości 0,5m oraz odpowietrzenie PVC
Ø=110mm. Na życzenie Klienta istnieje możliwość dozbrojenia zbiornika, poprzez zwiększenia ilości jak i średnic wlotów i wylotów oraz miejsca
ich usytuowania, wstawienia przegród wewnętrznych oraz kominów rewizyjnych.
Konstrukcja układu umożliwia także wykonanie przelewu poprzez podłączenie kolejnego zbiornika w celu zwiększenia pojemności.
KONSTRUKCJA ZBIORNIKA
Zbiornik wykonany jest z polietylenu. Zarówno płaszcz zbiornika jak i powierzchnie czołowe (dennice) posiadają budowę strukturalną - trzy warstwy z wewnętrznym użebrowaniem. Kilkukrotne spawanie dennic z płaszczem zbiornika pozwala na maksymalne wzmocnienie krawędzi zbiornika.
Standardowy zbiornik trzywarstwowy wyposażony jest w:
• króciec wlotowy PE, o średnicy 160 mm
• komin rewizyjny, o średnicy wew. 600 mm, h=500 mm
• pokrywę PP komina, mocowaną na śruby
• odpowietrzenie PVC, o średnicy 110 mm
Istnieje również możliwość dostosowania zbiorników do potrzeb Klientów, na podstawie indywidualnych projektów. Króćce przyłączeniowe zbiorników mogą być wówczas umieszczone zarówno w płaszczu zbiornika, dennicach jak i w kominie.
Zbiorniki mogą być dostosowane do połączenia z:
• rurociągami grawitacyjnymi
• rurociągami tłocznymi
• przyłączami realizowanymi na miejscu
Każdy zbiornik trzywarstwowy posiada co najmniej jeden komin rewizyjny przykryty polietylenowym włazem. Opcjonalnie istnieje możliwość wyposażenia zbiorników w dodatkowe wloty i wyloty na życzenie Klienta.
Zbiorniki trzywarstwowe przeznaczone są do posadowienia w gruntach nośnych, w terenach nie narażonych na ruch maszyn i pojazdów mechanicznych. W przypadku konieczności wykonania przejazdu nad korpusem zbiornika należy wykonać nad nim płytę żelbetową odciążającą - zaprojektowaną przez projektanta.
PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIA ZBIORNIKÓW TRZYWARSTWOWYCH
1) ZBIORNIKI P.POŻ.
Polietylenowe zbiorniki trzywarstwowe mogą służyć do przechowywania wody przeciwpożarowej. Firma Dom i Woda umożliwia dostosowanie ich do urządzeń i instalacji gaśniczych jako zbiorniki pośrednie lub zbiorniki zapasu wody. Mogą one pełnić również funkcję zbiorników wody służących jako uzupełniające źródła wody do zewnętrznego gaszenia pożaru. W naszej ofercie znajdują się zbiorniki o średnicach wewnętrznych 1200mm oraz 1600mm i pojemnościach od 2 do 30 m3.
2) ZBIORNIKI RETENCYJNE
Zbiorniki trzywarstwowe, które posiadamy w swojej ofercie, zastosowane jako zbiorniki retencyjne, stanowią proste rozwiązanie zagospodarowania nadmiaru wód opadowych. Umożliwiają one zapobieganie lub znaczące zmniejszenie ryzyka lokalnych powodzi i podtopień przy optymalnym wykorzystaniu terenu i istniejącej sieci wodno - kanalizacyjnej.
Zbiorniki retencyjne, przetworzone z trzywarstwowych, mogą być montowane zarówno w gruntach suchych jak i nawodnionych. Retencja to inaczej magazynowanie nadmiaru wód deszczowych, ale także ścieków bytowo-gospodarczych, sanitarnych, komunalnych, przemysłowych, wody technologicznej i przeciw-pożarowej. Zastosowanie rur wielkośrednicowych (o śr. wew 1200 lub 1600 mm) pozwala także na zwiększenie przepustowości kanałów i tymczasowe retencjonowanie wód deszczowych
3) ZBIORNIKI NA SZAMBO
3) ZBIORNIKI NA SZAMBO