Zbiornik kwalifikuje się do zakupu w programie dotacji MOJA WODA
Na fakturze są opisy produktów zgodnie z wymaganiami w/w programu, dodatkowo do faktury dołączamy specyfikację zakupionych produktów zgodnie z regulaminem dotacji programu Moja Woda i programów dotacji miejskich.
Na fakturze są opisy produktów zgodnie z wymaganiami w/w programu, dodatkowo do faktury dołączamy specyfikację zakupionych produktów zgodnie z regulaminem dotacji programu Moja Woda i programów dotacji miejskich.
Nie wiesz jak wypełnić wniosek o dotację, skorzystaj z naszej usługi przygotowania wniosku.
Montaż
Polecamy doświadczonych zewnętrznych instalatorów, którzy są odrębnymi od Dom i Woda, działającymi na własny rachunek podmiotami prawnymi, do montaży zakupionych u nas zbiorników na deszczówkę: naziemnych i podziemnych. Polecani przez nas instalatorzy wykonują montaże na terenie całego kraju. Po zakupie zbiornika przekazujemy kontakt do instalatora, który podczas bezpłatnej wizyty zaplanuje profesjonalną instalację urządzeń w ogrodzie i przygotuje propozycję kosztu montażu.
DOSTAWA
Koszt dostawy ustalany indywidualnie, uzależniony od ilości kilometrów.
MONTAŻ ZBIORNIKA MAMUT:
- należy wykluczyć występowanie widocznych wad fizycznych, które mogły powstać podczas transportu zbiornika
- wykonaj wykop o długości i szerokości większej niż 1m od wymiarów zbiornika. Zaplanowanie wcześniej większych odległości pomiędzy ściankami wykopu, a osadnikiem ułatwia znacznie jego montaż. Dno wykopu wyrównać i wypoziomować
- przygotować mieszaninę piasku z cementem w proporcji 100kg pisaku na 1m3 cementu
- usypać na dnie wykopu 30 cm warstwę mieszaniny piasku z cementem
- umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłóż osi podłużnej (linia przepływu wlot-wylot) i poprzecznej
- obsypać zbiornik warstwą płukanego żwiru o granulacji od 16-32m. Warstwy żwiru zagęszczać co 0,2m, do co najmniej 85% (według skali Proctora)
- napełniać zbiornik równomiernie wodą w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10cm powyżej poziomu zasypywania)
- po osiągnięciu poziomu rury odpływowej zamontować w zbiorniku rury dopływowe oraz odpływowe
- wierzchnią warstwę ponad zbiornikiem zasypać gruntem rodzimym
- powierzchnia ponad zbiornikiem może być wykorzystana do ruchu pieszego lub samochodowego. Pokrywy zbiornika przed nieupoważnionym dostępem należy zabezpieczyć przy pomocy śrób.
Ważne!
W przypadku montażu zbiornika na terenach, gdzie jest możliwość występowania wód gruntowych należy zastosować odwodnienie zbiornika. W takim przypadku należy wykonać drenaż zabezpieczający. Drenaż wykonać przy pomocy rur drenarskich, ułożonych nacięciami do góry. Zebrana woda powinna być kierowana do zbiornika przepompowni ścieków, skąd powinna zostać przepompowana do systemu rozsączania. system rozsączania należy posadowić nie blizej niż 0,5m od zbiornika.